Kas ehituse infomudelite rakendamine on kallis?
Kuigi soovime, et ehitus rohkem digitaliseeruks ning elu muutuks kiiremaks, efektiivsemaks ja soodsamaks, kuuleme siiski sageli, et BIM on liiga kallis. Samas oleme rõõmsalt nõus kulutama aega ja raha rumalale tööle.
Jätkame BIM teemaga ja uurime, kas BIM on liiga kallis? Taavi Liiv, digitaalehituse praktik, TULITECi asutaja sõnul „Lühidalt jagunevad turuosalised kaheks. Ühed on need, kes arvavad, et BIM on liiga kallis, aga teevad samal ajal palju rasket tööd nõuete täitmiseks, mõtlemata läbi, mida ja miks nad teevad. Teised, kes on oma töö ära optimeerinud ütlevad, et BIM-i kasutamine protsessides on hoopis kokkuhoid. Lühidalt: rumalalt BIM-i pärast tehtud BIM ongi kallis ja peabki olema, aga läbimõeldud BIM annab märkimisväärset kokkuhoidu. Kummal poolel Sina sooviksid olla?“ Loe pikemalt: https://www.ehitusuudised.ee/uudised/2020/10/16/kas-ehituse-infomudelite-rakendamine-on-kallis