Esimeses kvartalis tehti rohkem remondi- ja ümberehitustöid
Eesti ehitusettevõtted ehitasid selle aasta esimeses kvartalis kodumaal ja välisriikides kokku 7% rohkem kui 2019. aasta samas kvartalis. Eestis küll ehitusmaht suurenes, kuid välisriikides vähenes.
Eesti ehitusettevõtted ehitasid selle aasta esimeses kvartalis kodumaal ja välisriikides kokku 7% rohkem kui 2019. aasta samas kvartalis. Eestis küll ehitusmaht suurenes, kuid välisriikides vähenes. Eesti ehitusettevõtted ehitasid omal jõul 631 miljoni euro eest, sellest hooneid 487 miljoni ja rajatisi 144 miljoni euro eest. Eelmise aasta sama kvartaliga võrreldes ehitati hooneid 5% ja rajatisi (teid, sildu, sadamaid, magistraaltorustikke, side- ja elektriliine, spordiväljakuid jms) ligi viiendiku võrra rohkem. Statistikaameti juhtivanalüütiku Merike Sinisaare sõnul toimuvad muutused ehitussektoris viitega ja seda kinnitavad ka esimese kvartali andmed, kus eriolukorra mõju veel näha ei ole. „Kohalikku ehitusturgu mõjutas seekord enim hooneehitusmahtude suurenemine remondi- ja ümberehitustöödel. Ehitusmahtude kasvu toetas ka rajatiste ehitus,“ lisas Sinisaar. Loe pikemalt: https://arileht.delfi.ee/news/uudised/esimeses-kvartalis-tehti-rohkem-remondi-ja-umberehitustoid?id=89969349